Bajaj Pulsar 200NS ile uzun yol yapılır mı ? Kullanıcı yorumu

Gürcistan ve doğu anadolu seyahatlerimden sonra çokca aldığım sorulardan biri oldu hep “abi iyide pulsara nasıl güvendin?” 23bin km sonra Bajaj Pulsar 200NS için artık söyleyebileceğim bikaç cümle olduğunu düşündüğüm için bu yazıyı kaleme alıyorum. Yani kısaca Bajaj Pulsar 200NS ile uzun yol yapılır mı?

İlk motosikletim CBF150 için kullanıcı yorumunu merak ederseniz buradan ulaşabilirsiniz

Pulsar 200NS benim 2. motosikletim ismini “Karga” koydum.İsim babası değerli lise dostum Zafer olur 😀

Kargayı 7bin kmde Mardin Kızıltepede almıştım ilk sahibi motora çocuğu gibi bakmıştı. Yaklaşık 2 yıldır beraberiz ve 23bin km birlikteliğimiz oldu. Karga hayalimdeki motoru karşılamıyor ama geçiş için imkanlar dahilinde en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum hala.

Naked görünümlü commuter bi motor diyebiliriz Pulsar 200NS için. Bana göre şık bi görünümü de var. Peki bu yakışıklı arkadaş  yolda nasıldı?

Öncelikle Pulsar ile geçen yaz Gürcistan’a gitmiştim. Okumak isterseniz buyurun.   Gürcistan’ın kafkaslarına zirvenin eteklerine hemde artçı ile güle oynaya çıktık karga ile, Ufak bi teker yarılması faciasından! başka hiç üzmedi bizi.

Uzun yola gidilir mi den ziyade, benim bu motor ile uzun yola gidebilecek sabrım ve direncim var mı diye sormak gerekiyor. Aynı sorudan motor da başarıyla geçiyorsa ben her motorla uzun yola gidilebileceğine inanıyorum.

Sabır ve dirençin yanısıra pulsar sağlam bi bünye de istiyor. Traktör gibi titretiyor sizi. El uyuşması diğer bölgelerin yanında pek cılız kalıyor J Artçı için durum daha vahim çünkü arka seleyi marangozdan getirip takmış mühendis arkadaşlar.

Pulsar için anlık güzel şeyler söylemek istesemde uzun vadede arızaları ve iş bilmez servisler ile kendi namını zedeliyor. Kronik ekran resetleme sorunu nerdeyse herkeste mevcut. 20bin olmadan furş takımı gibi parçalar paslanıp elinde kalıyor. Sübap kesme sorunu var. Maalesef karga da 28binde iken sübap kesti. Mekanik alettir sorunu olur elbette. Yav bendeki 100milyon km oldu kesin sen becerememişsindir sürmeyi diyenler çoğunlukta olsa da Pulsarın şans işi olduğunu düşünüyorum. Pulsar için en kötüsü de motorlardaki standartı tutturamamış olmaları. Bendeki uzun yol güvenini sübap mevzusundan sonra tamamıyla kaybetti karga. Bakkala bile giderken acaba diyorum.

Pulsarın güven vermeyen kalitesi ve aşırı titreşiminden dolayı uzun yol tercihinin gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. İmkanlar dahilinde ise CRF250 alt grupta ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir