Honda CBF150 ile Uzun Yol Yapılır mı ?

Honda CBF150 ile Uzun Yol Yapılır mı
Honda CBF150 ile Uzun Yol Yapılır mı

İlk gözağrım, ilk heyecanım. İsmini bile öğrencilerimle koyduğum “lüplöpüm”le 3 ay gibi kısa bi sürede Mardin Trabzon hattını 2 kez farklı rotalardan gidip geldim ayrıca Kuzey ırağa giderken yine yol arkadaşım olarak bana eşlik etti Lüplöp. Honda CBF150 ile Uzun Yol Yapılır mı ? Yapılır efenim çok da güzel yapılır. Irak gezisi için buraya lütfen.

Sıfır almıştım motosikleti askere gideceğim içinde 3 ay sonra sattım. 3 ay motosiklet için kısa bi süre olsada 11.200 km beraber yolculuğumuz oldu. Kaçkarların zirvesinde yağmur çamur içerisinde  yukarı kavrun yaylasına da çıkardı beni, Irağın en tozlu sokaklarında da gezdirdi, doğunun zorlu tepelerini de tırmandırdı, tarihi kültürü doğayı keşfederken hiç zorluk çıkaran olmadı bana. Askere gitmeyecek olsaydım uzun süreler devam edebilirdi arkadaşlığımız.

Uzun yola Honda cbf150 ile çıkılır mı? Hız meraklısı değilsen tıngır mıngır çevreyi izleye izleye gideceksen, motorun fren ve hız limitlerini kabullenebileceksen neden olmasın.

Uzun yolda hondacbf150 nin avantajlarından bitanesi benzerlerine göre büyük oluşu. Fazlasıyla yükleme yapabiliyorsunuz. Bana göre bi diğeri sizi en çok zorlayabilecek olan titreşim hissinin yok denecek kadar az oluşu.

Uzun yol için handikapı lastiklerin kalitesizliği ve frenleme mesafesinin kötü oluşu ki bu minik bi değişimle halledilebilir.Uzun süre devam eden eğimlerde hızının sizi tatmin etmemesi, şehirlerarası yollarda tırların yanınızdan geçip gittiğini görmenin verdiği hayal kırıklığı. Sollamaya çıktığınızda gaz tepkisinin yetersiz kalması. Genel olarak gücünün az oluşu.

Cbf in özelliklerini anlatmaya gerek yok. Az yakması yurt dışında parçasının kolay bulunabileceği durumu, titreşiminin sizi yormaması kısmen düşük bütçeyle uzun yol veya uzun soluklu yurt dışı motosikleti için hep güçlü adaylardan birisi benim için. He param var diyorsan daha güçlü motorlar sizi daha memnun edecektir. Benim için uzun bi yurtdışı deneyimi söz konusu olduğunda hep aklımın köşesinde olacaktır Honda cbf150.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir